S vášní, přesvědčením a odvahou k inovaci!

První léta
Ve své dílně v domě rodičů v tyrolském Absamu založil v roce 1956 KR Johann Felder společně se svou ženou Gertraudou podnik Johann Felder jun. a již v témže roce představil na veletrzích ve Vídni a Innsbrucku první dřevoobráběcí stroje Felder.
Kvůli nedostatečnému zásobování odlévanými díly byla v roce 1958 na zahradě domu zřízena vlastní slévárna.

Průlom
V roce 1961 si nepřetržité řízení výroby poprvé vyžádalo přestěhování podniku. Novou adresou výrobce strojů se stala Salzbergstraße 26 v Absamu. První vývozy do Švýcarska poté následovaly již v roce 1962, o pouhý rok později se podařil průlom s první sériovou výrobou legendárního kombi stroje BU 4.
V roce 1965 bylo možné další navýšení výrobní kapacity díky frézovacímu centru, takže se Felder pokusil o úspěch s později vyvinutým strojem BU 5 na německém trhu. Řady BU 6, BU 7 a BU 8 se etablovaly na mezinárodní úrovni díky mnoha celosvětovým patentům zajistily vývojový náskok dřevoobráběcích strojů Felder.
V roce 1970 uvedl Felder na trh novou řadu těžkých kombi strojů FELDER HT, s níž dosáhl velkého úspěchu především u truhlářů.
V roce 1975 bylo do slévárny s plochou 170 m² začleněno automatické odlévací a pískovací zařízení, o dva roky později se přemístění strojní montáže do nové budovy závodu postaralo o další expanzi podniku.
Již v roce 1979 přidal výrobce strojů CNC technologii a instaloval první CNC frézku. To měly být poslední investice v Absamu.

Expanze a internacionalizace
Velký úspěch si vyžádal trvalý růst, který již nebyl v Absamu možný. Takže se v roce 1982 podnik se 65 zaměstnanci znovu přesídlil a usadil se v tyrolském Hallu, kde se nachází dodnes.
V roce 1988 založil Johann Felder ve Stockholmu FELDER Scandinavia, první dceřinou společnost dnes celosvětově působící skupiny Felder. Mezitím byla v Rakousku a Německu zavedena nová prodejní koncepce Felder: Výrobky Felder jsou dodávány pouze více vybraným partnerům.
Řady strojů BF 3 a BF 4 se staly prodejním trhákem a v roce 1988 si vyžádaly další investici: Byla postavena nová hala, aby bylo možné umístit první laserové stroje, svařovací roboty a horizontální obráběcí centra.

Od specialisty na kombi stroje k profesionálnímu komplexnímu dodavateli
S novými výrobními možnostmi následoval v roce 1990 další milník – byly představeny celosvětově první kombi stroje s formátovacím stolem „made by Felder“. Vedoucí postavení na trhu s kombi stroji bylo dále upevněno výrobní řadou BF 6 a současně společnost Felder představila první samostatné stroje vyhovující profesionálním požadavkům v oblasti živnostenského podnikání. Také v tomto segmentu bylo možné v krátkém čase slavit velký průlom na světovém trhu s formátovací frézkou K6.
Strojní výrobní podnik Felder se vyvinul ze specialisty na kombi stroje na komplexního dodavatele profesionálních dřevoobráběcích strojů pro řemeslníky, živnostníky a průmysl.
V roce 1993 společnost Felder otevřela jako předvoj značky nové EURO logistické centrum a založila první pobočný závod Felder, který v Horních Rakousích zahájil svůj provoz v roce 1995.

Se značkami Hammer a Format-4 do nového tisíciletí
V roce 1997 přivedla společnost Felder k životu značku Hammer a velmi úspěšně ubránila své vysoce kvalitní a přesto cenově dostupné dřevoobráběcí stroje před levnými výrobky z východu. Kvůli značnému úspěchu bylo v roce 1999 nutné opět rozšířit výrobu a montáž. Nový montážní závod 2 zvýšil kapacitu o 30 procent.
V roce 2001 následovalo uvedení další značky: Format-4, prémiová značka pro nejvyšší nároky živnostníků i průmyslu doplňuje produktové portfolio skupiny Felder v profesionálním segmentu. V následujících letech bude rozšířen výrobní program rozšířen o obráběcí CNC centra, stroje na olepování hran, formátovací pily na rozřezávání desek a vytápěné etážové lisy.
Nové modely FORMAT-4 byly vyznamenány mezinárodně uznávanými designovými cenami, jako například Cenou Adolfa Loose za rok 2004 a IF-Design-Award v letech 2003 a 2009 a nejkratším možném čase přesvědčily profesionální uživatele z řad živnostníků i průmyslu.

Jako rodinný podnik se FELDER KG stává celosvětovým hráčem
V roce 2000 byl podnik jednotlivce Johann Felder přeměněn na komanditní společnost a díky účasti manželky Gertraud, dcery Elisabeth a synů Hansjörga a Martina Felderových na rodinný podnik FELDER KG.
Na začátku nového tisíciletí bylo postaveno a uvedeno do provozu nové zařízení na práškování. Dosažení osmdesátiprocentní vývozní hranice si vyžádalo další výstavbu logistického centra, které bylo otevřeno v roce 2005 – po 8 měsících stavby. Již v roce 2007 byla s rozšířením montážní haly 7 a střechou s přistávací plochou 4.5 znovu zvětšena plocha podniku na 11 300 m².
V roce 2009 sjely poprvé z pásu CNC stroje a stroje na olepování hran kompletně vyvinuté a vyrobené v Hallu v Tyrolsku, které byly v roce 2010 představeny v nově postaveném tyrolském výstavním a technologickém centru.
V roce 2012 se skupina Felder postarala s revolučním spirálovým nožem a hřídelí hoblíku Silent-POWER® o senzaci na trhu s dřevoobráběcími stroji, čímž opět předložila důkaz svých schopností v oblasti inovace.
Dnes patří skupina Felder se svými 550 zaměstnanci v centrále podniku v Hallu k předním světovým dodavatelům obráběcích strojů pro řemeslníky, živnostníky i průmysl. Více než 200 prodejen v 72 zemích prodává přes 150 modelů značek Hammer, Felder a Format-4.